Soutěže na eStudánkách

Soutěže na eStudánkách

V dnešní době je moderní vyhrávat za určitou činnost na "webu" prestižní věci typu horské kolo, zájezd na Island (rouška proti prachu je v ceně), či za odpověď kolik je 2+2 být zařazen do losování o to kdo bude moci povečeřet s nějakou mediální hvězdou. Soutěže v našem pojetí mají zcela jiný cíl a tím je aspoň částečně ocenit práci mnoha dobrovolníků, kteří se buď o studánky nezištně starají, nebo na svých toulkách přírodou zaznamenávají vodní zdroje do národního registru a přispívají tak ke všeobecné propagaci práce pro přírodu.

Aktuální soutěž

V současné neprobíhá ani není plánována žádná soutěž. Pokud máte nějaký nápad, napište nám.

Za vodou

V letech 2014 až 2018 probíhala soutěž za vodou v rámci které byly navštěvovány vybrané zdroje a zasílány aktuální fotografie. Více informací zde.

Najdi studánku

Od května 2011 do listopadu 2013 probíhala soutěž o studánkové tričko. To získalo 54 z vás, kteří upřesnili lokalizaci a zaslali aktuální foto jednoho z prvních 180 záznamů v národním registru, které neměly fotografii. Více informací zde.

Soutěž o studánkové tričko

Od dubna 2010 do dubna 2011 probíhala soutěž o studánkové tričko s měsíčním cyklem. Každé kolo soutěže, které trvalo jeden měsíc, bylo k dispozici hodnotitelům 9 fotografií. Z těchto 9 soutěžních snímků vyhrál ten s nejvyšším počtem bodů a autor fota dostal studánkové tričko. Není veřejně známo kdo je autorem fotografií (předpokládáme že si autor svoje foto pozná) a ostatní přeci hodnotí foto dle kvality a ne dle autora, že :). Výsledky proběhlých kol a celé soutěže lze prohlížet zde.

Živá voda

Naší první dlouhodobou souteží byla Živá voda, kde jsme se v průběhu jednoho roku snažili mapovat život pramenů a studánek v jednotlivých ročních obdobích. Cenou pro vítěze v každém ročním období bylo studánkové tričko. Podrobnosti, fotografie, zdroje které se účastnili či výsledkové listiny to vše najdete zde.