Označení poživatelného záznamu

studánka bez jména (7496)

Geocaching

Základní informace

Poloha zdroje

 • Odkaz na mapy: Mapy.CZ, Tourmapa, Google
 • WGS-84: N 49°22'17.45" E 16°37'56.94"
 • S42: X = 5472367, Y = 3618683, pás = 33
 • UTM: N = 5470038, E = 618511, pás = 33
 • Nadmořská výška: 310 m
 • Doplňkové informace

  • Autor záznamu: Luděk Heger
  • Datum vložení: 10.09.2013
  • Poslední aktualizace: 11.05.2024
  • Patron: chataři

Foto zdroje

studánka bez jména (7496)

Poznámka

Voda z ní teče i v těch největších pařácích. Výborná chuť. Nejlepší cesta je přejít Svitavu přes most nad splavem a pak cestičkou kolem potoka, který vás dovede až ke studánkám.

Leden 2017 - velice dobrá voda, zdroj ve výborném stavu

Březen 2017 - mezi studánkami se po tátí sněhu objevil poměrně silný pramínek. Obě studánky jsou ve výborném stavu a mají výbornou vodu.

Duben 2017 - mezi studánkami vyvěrá nový pramen. Ubral oběma studankam na síle, ale voda v této teče dostatečně, zato ta v právo už zase jen kápě. Luluk

Květen 2017 - pramen je slabší než v zimě a na začátku jara ale pořád teče a voda je výrobná

Červen 2017 - velice slabý pramínek kvúli dlouhotrvajícímu suchu, ale pořád teče

Leden 2018 - studánka teče velice vydatně jak tomu bývá přes zimu a když je hodně vody a je ve velmi dobrém stavu a voda chutná stále skvěle.

Květen 2018 - teče velmi slabě, spíše čúrek ale voda je stále dobrá.

Červen 2018 - studánka má vynikající vodu. Po asi 8 bouřkách během 10 dní pramen velmi vydatně teče a okolí je nádherné.

Prosinec 2018 - studánka teče vydatným pramenem a má velmi dobrou vodu jako vždy. Okolí je podmáčené a studánka je ve výborném stavu.

Květen 2019 - studánka teče po vydatných deštích z poslední doby velmi vydatně a voda chutná jako vždy výborně. Okolí je krásné, potůček do kterého studánka teče, zurčí a je čistý a okolí zarostlé jako z pohádky krásnými rostlinami a vodní vegetací.

Srpen 2019 - sudánka je závislá na srážkové vodě. Za skoro 3 roky co k ní chodím jsem vypozoroval že když jsou bouřky a deště,nebo taje sníh, tak teče dost ale stačí menší sucho a průtok se rapidně sníží. Momentálně teče po bouřkách a včerejším dešti dobře a silně. Voda je jako vždy chutná a svěží. Okolí je krásně zarostlé vodními rostlinami a všude je cítit voda.

Únor 2020 - studánka teče velmi silně skoro pořád, díky pravidelným srážkám. Voda je pořád vynikající a okolí je krásně čisté a všude je cítit příroda a voda. Studánka je ve výborném stavu

Listopad 2020 - studánka teče po letošním extrémně deštivém létě a podzimu a celkově celém roce velmi vydatně a dává jako vždy krásně svěží vodu která vždy ochladí. Okolí je udržované chataři. Po povodních v říjnu jsem si všiml že studánka začala podtékat. Na úrovni potúčku vyrazil ze svahu pod trubkou silný pramínek který neubral púvodnímu na síle, okolí trvale silně podmáčené.

Únor 2021 - studánka teče jako vždy pravidelným a silným pramínkem. Po nedávném tání sněhu a srážkách je pramen opravdu vydatný. PH vody jsem naměřil 8 což by odpovídalo i chuti vody. Okolí je pěkné a uklízené.

Listopad 2021 - studánku jsem navštívil po delší době a zatím teče jenom slabým pramínkem ale teče. Na stavu vody se podepsal suchý podzim kdy skoro 3 měsíce skoro vůbec nepršelo. Ale přichází období srážek a zima tak by se situace mohla zlepšit. Voda je pořád výborná a Ph vody se po roce nezměnilo a je stále 8 stejně jako voda od nás v Blansku . Okolí je čisté a zdroj udržovaný.

Květen 2024 - studánka teče pořád stálým proudem už několik týdnů a po hodně deštivé zimě a celkově srážkově bohatým obdobím. Voda je stále vynikající a křišťálově čistá. Okolí studánky je uklizené a o studánku se pravidelně starají chataři. Zdroj sleduji dlouhodobě a teče periodicky v závislosti na srážkách, ale i v největších letních vedrech nikdy úplně nevysychá.

Opravit záznam